Про книгу

ІПОТЕКА 2021: ПРАВОВІ ВИСНОВКИ 

Збірник містить правові висновки Верховного Суду у спорах щодо іпотеки.

Структурно книга поділена на розділи та параграфи, які містять актуальні правові висновки Верховного Суду щодо норм права з посиланням на судове рішення, в якому вони викладені, та із зазначенням реєстраційного номеру рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Для зручності наведено також QR-коди, зчитування яких зумовлює прямий перехід безпосередньо на текст судового рішення в Реєстрі.

Видання містить коментарі упорядників та суддів Великої Палата Верховного Суду щодо найбільш важливих та дискусійних питань застосування правових норм у досліджуваній сфері.

Посібник стане в нагоді практикуючим юристам, суддям, суб’єктам державної реєстрації, викладачам та студентам вищих навчальних закладів, а також усім, кого цікавлять практичні проблеми правозастосування норм інституту іпотеки.

Звертаємо також Вашу увагу, що після публікації цього посібника упорядники продовжать систематизацію правових висновків Верховного Суду в іпотечних спорах на таких ресурсах:

Підписуйтесь на сторінки, щоб бути в курсі усіх оновлень першими!

 

Також ви можете підписатися на Patreon іпотека.pro та мати унікальну можливість регулярно отримувати оновлений файл книги з новими висновками ВС та коментарями до них, зразки процесуальних документів, розроблених автором, консультації та іншу інформацію, необхідну для юриста, який практикує в іпотечному праві.

про авторів

Роман Посікіра

Адвокат, керуючий партнер Адвокатського бюро Романа Посікіри, лектор Вищої школи суддів України та Національної асоціації адвокатів України, автор книг «Іпотека: практичний порадник для юриста», 2017 р., «Антологія юридичного гумору», 2020 р., співавтор книги «Іпотека: правові висновки Верховного Суду», 2019 р.

Марія Босяк

Юрист, партнер в Адвокатському бюро Романа Посікіри, магістр права, магістр економіки, аспірантка кафедри цивільного права та процесу юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Неоднозначне і подекуди суперечливе законодавство у сфері іпотеки завело ринок кредитування у глухий кут. Маю надію, що судова практика буде усталеною у правозастосуванні цієї галузі, що дасть можливість учасникам кредитних відносин прогнозувати дії контрагентів і дисциплінуватиме їх один перед одним.
А Роману Посікірі – величезне дякую за вже третє упорядкування найбільш актуальної судової практики у сфері іпотеки. Переконаний, цей посібник, як і два попередніх, повинен стати настільною книгою для всієї юридичної спільноти, хто практикує іпотечне право.

Андрій Порайко, партнер EVERLEGAL, адвокат, к.н.д.у.

ІПОТЕКА 2021: ПРАВОВІ ВИСНОВКИ – вдалий приклад авторської систематизації висновків Верховного Суду щодо застосування норм, які охоплюються інститутом іпотеки. Попереднім виданням неодноразово користувався для пошуку необхідної інформації. Переконаний, що нове видання так само стане у нагоді. Воно може зацікавити не тільки суддів, але й адвокатів, нотаріусів, викладачів права, зрештою всіх тих, хто цікавиться проблематикою застави нерухомого майна в Україні.

Дмитро Гудима, суддя Великої Палати Верховного Суду